MEDARBETARE

Anders Björk

Platschef / Export

anders.bjork@abl.se
+46 (0) 382 676 02
+46 (0) 720 50 93 20
+46 (0) 382 615 20


Pernilla Klintenberg

Försäljning - Säljditrikt: Jönköping, -Kalmar - Blekinge Län, Östergötland, Västra Götaland, Halland

pernilla.klintenberg@abl.se
+46 (0) 382 676 06
+46 (0)70 193 16 26


Niklas Petersson

Reservdelar & Försäljning, Teknisk support

niklas.petersson@abl.se
+46 (0) 382 676 20
+46 (0) 382 615 20


Magnus Lundin

Försäljning - Säljdistrikt: Värmland, Närke, Västmanland, Södermanland, Stockholm, Uppland, Dalarna, Gästrikland, Norge

magnus.lundin@abl.se
+46 (0) 382 676 04
+46 (0)72 050 46 04


Anders Wiberg

Försäljningschef Säljdistrikt: Kronoberg, Skåne.

anders.wiberg@abl.se
+46 (0) 382 676 11
+46 (0)72 078 78 82
+46 (0) 382 615 20


Sverker Sköld

Affärsutveckling. Säljdistrikt: Mellersta och Norra Norrland. Norge.

sverker.skold@abl.se
+46 (0) 382 676 23
+46 (0)70 193 16 43


Mirjana Danjski

Inköp/beredning

mirjana.danjski@abl.se
+46 (0) 382 676 18
+46 (0)70 193 16 38
+46 (0) 382 61520


Magnus Klintenberg

Konstruktionsansvarig & Support

magnus.klintenberg@abl.se
+46 (0)382-67616
+46 (0)72 090 84 16


Sven Andersson

Konstruktion & Support

sven.andersson@abl.se
+46 (0) 382 676 07
+46 (0) 382 615 20


Göran Tengblad

Konstruktion

goran.tengblad@abl.se
+46 (0) 382 676 19
+46 (0) 382 615 20


Ove Andersson

Produktion - Kvalitet & Miljö

ove.andersson@abl.se
+46 (0) 382 676 13
+46 (0) 382 615 20


Nicklas Thelander

Leveranser / Godsmottagning

nicklas.thelander@abl.se
+46 (0) 382-676 12
+46 (0)70 193 16 32


Martin Andersson

Produktionschef

martin.andersson@abl.se
+46 (0) 382 676 21
+46 (0)70 193 16 41


Linda Eskilson

Ekonomi

linda.eskilson@pars.se
+46 (0) 13 327 24 15
+46 (0) 13 10 60 15


Lotta Landqvist

Leverantörsreskontra & Löneadmin.

lotta.landqvist@btt.pars.se
+46 (0) 494 792 18
+46 (0) 494 123 85


KONTAKTA OSS

ABL Construction Equipment AB
Svetsaregatan 1
576 33 SÄVSJÖ
SWEDEN

+46 (0) 382 676 00
+46 (0) 382 615 20

info@abl.se

Leveransadress:
Brädgårdsgatan 4
576 33 SÄVSJÖ